BLOG

Dobre zdjęcia to skuteczny sposób, by zwiększyć sprzedaż na Allegro

Allegro to obecnie największa w Polsce platforma handlowa, skupiająca zarówno klientów oraz sprzedawców prywatnych, jak i biznesowych. Każdego dnia w serwisie pojawiają się tysiące nowych aukcji prezentujących różnego rodzaju produkty. W jaki sposób skutecznie wyróżnić się, przyciągnąć nabywców, a w efekcie zwiększyć sprzedaż na Allegro? Dowiedz się z poniższego artykułu.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?
Istnieje wiele czynników mających wpływ na popularność aukcji oraz prezentowanych na nich produktów wśród użytkowników. Liczy się z pewnością cena towaru, ale nie jest to jedyny element decydujący o wyborze konkretnego towaru spośród wielu takich samych na różnych aukcjach. Dla kupujących ważny jest nie tylko sam artykuł, ale również cała jego „otoczka”. Klienci doceniają profesjonalizm oraz wiarygodność sprzedawców, które przejawiają się m.in. w podejściu do obsługi, czasie realizacji zamówienia, serwisie gwarancyjnym, a także samym wyglądzie oferty. Dlatego też tak istotną kwestię stanowi indywidualny, szczegółowy opis produktu, chwytliwy tytuł aukcji, a także najlepszej jakości zdjęcia.

Dlaczego zdjęcia na Allegro są tak ważne?
Decydując się na zakupy przez internet, zainteresowany nie ma możliwości dotknięcia, przymierzenia, sprawdzenia materiału lub poznania zapachu produktu. Jedyną metodą na potwierdzenie opisu towaru jest dobre zdjęcie proponowanego wyrobu.
Klienci „kupują oczami”, dlatego też na liście aukcji w pierwszej kolejności zwracają uwagę na miniaturki towarów, a dopiero w drugiej kolejności na tytuł czy opis ogłoszenia. Atrakcyjne wizualnie, przyciągające wzrok fotografie sprawiają, że klient chętniej wybierze link i przejdzie do oglądania oferty. Z kolei wyraźne, szczegółowe oraz idealnie odwzorowujące kolory sprzedawanego przedmiotu obrazy zamieszczone na stronie produktowej zachęcają do dokładniejszego zaznajomienia się z informacjami dotyczącymi asortymentu.
Profesjonalnie wykonane grafiki zawierające wiele detali pozwalają użytkownikom dokładnie obejrzeć rzecz, a także (zwłaszcza w przypadku produktu markowego) przekonać się o jej oryginalności. Autorskie obrazy zwiększają również zaufanie odbiorcy do firmy. Sprawiają, że zarówno sam produkt, jak i marka wydają się bardziej prestiżowe.

Jak zrobić zdjęcie na Allegro?
Samo zamieszczenie fotografii to nie wszystko – równie ważna jest jej jakość. Zdjęcie-miniaturka powinno stanowić wyróżnik, skutecznie zachęcający klienta do wejścia na podstronę z produktem. Wersje umieszczone w treści aukcji powinny natomiast występować w wysokiej rozdzielczości. Należy pamiętać, że wykorzystanie grafiki pochodzącej z innych stron internetowych, chronionej prawem autorskim, to działanie nielegalne. Jeżeli nie posiadasz zgody na jej zastosowanie, musisz liczyć się z surowymi prawnymi konsekwencjami z tego tytułu. Dlatego też bardziej poleca się użycie autorskich, indywidualnie wykonanych fotografii produktowych.
Wstawiane obrazy powinny dawać możliwość przyjrzenia się szczegółom, zostać zrobione przy odpowiednim oświetleniu na jednolitym, najlepiej jasnym tle. Dobrze zamieścić fotografie przedstawiające oferowany przedmiot z różnych stron, aby potencjalny klient miał możliwość obejrzenia produktu dokładnie. Najlepiej również zrezygnować z różnego rodzaju dekoracyjnych ramek, ozdobników i napisów (wyjątek stanowią logo albo nazwa firmy), gdyż wyglądają one mało profesjonalnie.

Od tego, jakie zdjęcia na Allegro wstawisz, zależy w dużej mierze sukces Twojej aukcji. Warto się więc postarać, by były one jak najlepsze.